KONTAKT STUDIE 7-THISTED VÆGTTRÆNINGS FORENING


Munkevej 7A
7700 Thisted
Tlf.: 97 92 68 54
Email: studie7@post.tele.dk
CVR: 74979815

BESTYRELSEN

 

Klausbrostroem

Klaus Brostrøm

Formand
Fægtning & styrkeløft
klausbrostrom@gmail.com

Klavsjulchristensen

Klavs Jul Christensen

Næstformand
Vægttræning
klch@rn.dk

Bochristensen

Bo Christensen

Bestyrelsesmedlem
Aikido
bosaikidomail@gmail.com

Bohove

Bo Hove

Kasserer
Karate & kickboxing
hove@thisted-gymnasium.dk

Tompedersen

Tom Pedersen

Bestyrelsesmedlem
Spinning
thp@globalwindpower.com

Janlyhne

Jan Lyhne

Bestyrelsesmedlem
Daglig leder
studie7@post.tele.dk

INSTRUKTØRER (FITNESS, VÆGTTRÆNING OG STYRKELØFT)

 

Kristinnarnason

Kristinn Arnason

Vægttræning & reception
kris86@hotmail.dk

Henrikvestergaard

Henrik Vestergaard

Vægttræning & styrkeløft
pump@cool.dk

Klausnielsen

Klaus Nielsen

Vægttræning
klyfas@mail.dk

Patrykbolek

Patryk Bolek

Vægttræning & styrkeløft

Henrikbjerregaard

Henrik Bjerregaard

Vægttræning
hbjerregaard@yahoo.com

Bochristensen

Bo Christensen

Vægttræning & aikido
aikido@c.dk

Thomaszthomsen

Thomas Z. Thomsen

Vægttræning & styrkeløft
thomas_zoega@hotmail.com

Jespergedebjerg

Jesper Gedebjerg

Missing Image

Therese Vorup

Fitness

Missing Image

Esben Johansen

Styrketræning

Christaengberg

Christa Engberg

Fitness
christaengberg@gmail.com

Leonsivertsimonsen

Leon Sivert Simonsen

Fitness & styrkeløft
sivert_leon@hotmail.com

Larsvpedersen

Lars V. Pedersen

Vægttræning
demonice666@hotmail.com

INSTRUKTØRER (AEROBIC, SPINNING OG DANS)

 

Lisegedekone

Lise Gedebjerg

Aerobic & spinning
gedebjerg@hus.dk

Heidilyngholm

Heidi Lyngholm

Aerobic
hlyngholm@live.dk

Charlotteb

Charlotte Basballe

Spinning
charlottebasballe@adslhome.dk

Anna

Anna Vestergaard

Aerobic & pilates
bamseline16@gmail.com

Christaengberg

Christa Engberg

Spinning
christaengberg@gmail.com

Susanne S

Susanne Skadhauge

Spinning

Camilla A

Camilla Appelon Storgaard

Pole dance

Tompedersen

Tom Pedersen

Cycling
thp@globalwindpower.com

Jacoboesterby

Jacob Østerby Pedersen

Cycling

INSTRUKTØRER (FÆGTNING, AIKIDO OG KARATE)

 

Boergem

Børge Madsen

Fægtning

Marcba

Marc Borg Andersen

Sensei
Karate
ma@thisted-gymnasium.dk

Bochristensen

Bo Christensen

Sensei
Aikido
bosaikidomail@gmail.com

Klausbrosroem

Klaus Brostrøm

Fægtmester

ØVRIGT PERSONALE

 

Finnejsing

Finn Ejsing

Altmuligmand


23
nov 2019

DM Bænkpres Equipped gav guld, sølv, bronze og en dansk rekord

Årets næstsidste stævne, DM i bænkpres/ equipped på sportshøjskolen i Aalborg, havde deltagelse af 5 TVF styrkeløftere. Og med en enkelt undtagelse opnåede de alle flotte resultater og personlige reko…
16
nov 2019

TSK Cup - Styrkeløft

25
sep 2019

50 år (Eller, når det drejer sig om en dame, 29 år + det løse)