KONTAKT STUDIE 7-THISTED VÆGTTRÆNINGS FORENING


Munkevej 7A
7700 Thisted
Tlf.: 97 92 68 54
Email: studie7@post.tele.dk
CVR: 74979815

BESTYRELSEN

 

Klausbrostroem

Klaus Brostrøm

Formand
Fægtning & styrkeløft
klausbrostrom@gmail.com

Klavsjulchristensen

Klavs Jul Christensen

Næstformand
Vægttræning
klch@rn.dk

Bochristensen

Bo Christensen

Bestyrelsesmedlem
Aikido
bosaikidomail@gmail.com

Bohove

Bo Hove

Kasserer
Karate & kickboxing
hove@thisted-gymnasium.dk

Tompedersen

Tom Pedersen

Bestyrelsesmedlem
Spinning
thp@globalwindpower.com

Janlyhne

Jan Lyhne

Bestyrelsesmedlem
Daglig leder
studie7@post.tele.dk

INSTRUKTØRER (FITNESS, VÆGTTRÆNING OG STYRKELØFT)

 

Kristinnarnason

Kristinn Arnason

Vægttræning & reception
kris86@hotmail.dk

Henrikvestergaard

Henrik Vestergaard

Vægttræning & styrkeløft
pump@cool.dk

Patrykbolek

Patryk Bolek

Vægttræning & styrkeløft

Henrikbjerregaard

Henrik Bjerregaard

Vægttræning
hbjerregaard@yahoo.com

Bochristensen

Bo Christensen

Vægttræning & aikido
aikido@c.dk

Jespergedebjerg

Jesper Gedebjerg

Missing Image

Therese Vorup

Fitness

Christaengberg

Christa Engberg

Fitness
christaengberg@gmail.com

Leonsivertsimonsen

Leon Sivert Simonsen

Fitness & styrkeløft
sivert_leon@hotmail.com

Larsvpedersen

Lars V. Pedersen

Vægttræning
demonice666@hotmail.com

IMG 8899

Mads K. Andersen

Vægttræning & Fitness
madsandersen2010@live.dk

INSTRUKTØRER (AEROBIC, SPINNING OG DANS)

 

Lisegedekone

Lise Gedebjerg

Aerobic & spinning
gedebjerg@hus.dk

Heidilyngholm

Heidi Lyngholm

Aerobic
hlyngholm@live.dk

Anna

Anna Vestergaard

Aerobic & pilates
bamseline16@gmail.com

Christaengberg

Christa Engberg

Spinning
christaengberg@gmail.com

Susanne S

Susanne Skadhauge

Spinning

Camilla A

Camilla Appelon Storgaard

Pole dance

Tompedersen

Tom Pedersen

Cycling
thp@globalwindpower.com

Jacoboesterby

Jacob Østerby Pedersen

Cycling

INSTRUKTØRER (FÆGTNING, AIKIDO OG KARATE)

 

Boergem

Børge Madsen

Fægtning

Marcba

Marc Borg Andersen

Sensei
Karate
ma@thisted-gymnasium.dk

Bochristensen

Bo Christensen

Sensei
Aikido
bosaikidomail@gmail.com

Klausbrosroem

Klaus Brostrøm

Fægtmester

ØVRIGT PERSONALE

 

Finnejsing

Finn Ejsing

Altmuligmand


10
sep 2020

Invitation til Temaaften/Workshop i mentaltræning

Thisted Vægttrænings Forening, i samarbejde med Thisted kommunes Eliteidrætsråd, inviterer, i lyset af det seneste halve års voldsomme udfordringer for bl.a. idrætsudøvere, til Temaaften/Workshop i Me…
03
jul 2020

Uge 28-29-30 rammer ferien Studie 7 - men vi holder åben

Så er ferien over os. Uge 28-29-30 kører vi for nedsat blus, men med uændrede åbningstider.
10
jun 2020

Retningslinjer for træning og ophold i Studie 7-TVF (Corona lovgivning)

Retningslinjer for træning og ophold i Studie 7/ TVF