Årene er gået - næsten sporløst - hen over endnu ét af Thisted Vægttrænings Forening/Studie 7s rutinerede instruktører. Og selvom man aldrig (bør) nævner en dames alder, slet ikke når det det er svært at se, så er glæder vi os over, at endnu en af foreningens mangeårige instruktører, runder et skarpt hjørne uden at det kan ses eller mærkes. Det sker lørdag d. 16. januar 2021, hvor Anna "Bamseline" Vestergaard bliver den næste i rækken af voksne og særdeles aktive TVF'ere.

Anna Bamseline, som er indfødt "Mølbo" opvokset i Klitmøller, indtil hun flyttede til storbyen Thisted, har efterhånden været en del af TVF/Studie 7, så længe, at kun få kan huske, hvornår hun førte gang underviste hold. Og selvom der i de mellemliggende år er kommet både ægtemanden "Bamse" og to "Bamseunger" til, så er der stadig masser af drev og energi i Anna. Og vi håber og forventer da derfor også, at hun fortsætter med samme energi og drev, så vi kan fejre den næste runde mærkedag med hende som aktiv instruktør i TVF/Studie 7.


28
aug 2025

Holdplan for efterår og vinter 2025

Så er holdplanen for efteråret klar og plads på holdene kan bookes online eller i klubben.. Er du ikke medlem er du velkommen til at prøve som gæst på holdene. 😉
27
aug 2025

LUKKET lørdag d. 6. september

Klubben er lukket for træning lørdag d. 6. september grundet afvikling af Jysk-Fynske mesterskaber i styrkeløft. Men kig forbi og se nogle stærke kvinder og mænd, squatte, bænkpresse og dødløfte.
20
jun 2025

Sommerholdplan 2025